Beyoğlu Belediye Başkanının Ankara-Vatandaş karşılığı
 
Yaz Beyoğlu 14.04.2016   - Facebook  Google  Sık Kullanılan
 
Türkiye genelinde siyasetçilerin en sık rastladıkları problemlerden birisi; Hem Partisinin Genel Merkezi’nce hem de sorumluluk sahasındaki vatandaşlardan (seçmenlerden) takdir alabilmek ve bu takdiri dönem dönem sürdürebilmektir.
 

 

HEM GENEL MERKEZ HEM DE VATANDAŞIN TAKDİRİNİ ALABİLMEK

Türkiye genelinde siyasetçilerin en sık rastladıkları problemlerden birisi; Hem Partisinin Genel Merkezi’nce hem de sorumluluk sahasındaki vatandaşlardan (seçmenlerden) takdir alabilmek ve bu takdiri dönem dönem sürdürebilmektir.

 

Birçok milletvekili veya belediye başkanının seçim zamanlarında aday adayı oldukları bölgelerde bahsettiğimiz problemle çok sık karşılaştıkları bilinen bir gerçek. Aday Adayı olan milletvekili veya Belediye Başkanının Ankara’dan (Parti Genel Merkezi) takdir alsa vatandaştan takdir alamadığını ya da vatandaşın takdirini alsa Ankara’nın takdirini alamadığıyla ilgili örneklerle dolu Türk siyaset tarihi.

 

Beyoğlu’nda ise Başkan Ahmet Misbah Demircan’dan bahsedildiğinde bahsettiğimiz konuyla ilgili örnek bir karneden bahsetmiş olacağız. Çünkü gerek partisinin Genel Merkezince gerekse de Beyoğlu seçmenince takdir almış İstanbul’da bir Belediye Başkanıdır Demircan.

 

Demircan’ı İstanbul’da bir Belediye Başkanı Aday Adayı olarak düşünürsek yukarıda tarifimiz ışığında şu söz söylenebilir; Demircan hem partisi tarafından hem de vatandaş tarafından “Aday” gösterilmiştir.

 

Bir yerel yönetici olarak başarı gösteren Demircan’ın aynı şekilde başarısında da ısrarcı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Çünkü gerek partisi gerekse de vatandaş tarafından 3 dönem üst üste “Adayımız” gösterilmesi gerçeği var. Vatandaş tarafından da “Adayımız” denilmesinin en somut ve gerçek delili ise her dönem artan oy potansiyelidir.

 

 
Yaz Beyoğlu    (1883)

Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz
Adınız:
 
Güvenlik Kodu* 38911
 
Yorum Başlığı
Yorumunuz:

Yorumlarınız kontrol edildikten sonra onaylanacaktır.YAPILAN YORUMLARBeyoğlu'lu Yazarları Tanıyoruz
Beyoğlu'lu olup çeşitli yayın organlarında yazanları YazBeyoglu.com'da okuyucularıyla buluşturuyor, Beyoğlu'lunun kendisini tanımasını ve takip etmesini sağlıyoruz.

Ben de yazmak istiyorum
Beyoğlu veya Beyoğlu'ndaki semtinizle ilgili yazmak mı istiyorsunuz? İletişim bölümümüzden irtibata geçin.

Yayındayız
YazBeyoglu.com yayına başladı
  

YazBeyoglu.com - Kuruluş: Kasım 2014