İlk dersimiz Öcalan
 
Yaz Beyoğlu 01.10.2016   - Facebook  Google  Sık Kullanılan
 
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, gençlerimiz, okullarda tarihini, kültürünü, mukaddesatını mı öğrenecek? Yoksa; İsyan etmeyi, vatan birliğine kastetmeyi, domuz eti yemekten sureti hınzıra dönmüş sözde önder özde dağ faresi Apo’yu mu öğrenecek ?
 

 

 

Türkiye’de yaklaşık olarak 1 milyona yakın öğretmen var. Geçtiğimiz günlerde terör örgütüyle bağlantılı olan 14 bin eğitimci kılıklı Pkk’lı hain vardı. Başbakan bunların tespit edildiğini ve yerlerinin değiştirileceğini açıkladı. Sizcede bu bir akıl tutulması değil midir ?

 

Zaten bu açıklama ;

Muhafazakarından, ulusalcısına, kemalistinden, liberaline büyük tepki gördü. Hükümet kanadı bu tepkilerin sonucunda bu öğretmenlerin açığa alınacağını açıkladı. Bir kısmı da alındı,ancak birkaç hafta sonra suni gündem oluşturularak bu mesele unutturulmaya çalışıldı. İlk sızıntı Tunceli’de başladı. FETÖ’nün giremediği tek şehir olan Tunceli Pkk’lı hainlere kucak açmıştı. Bu normal birşeydi en nihayetinde. Garip olan ise açığa alınan öğretmenlerin görevine geri döndürülmesiydi. Bu açıkça devletin kendi topuğuna kurşun sıkması gibi birşeydi.

 

Şimdi buna göz yuman yetkililere soruyoruz ;

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, gençlerimiz, okullarda tarihini, kültürünü, mukaddesatını mı öğrenecek ?

 

Yoksa ;

İsyan etmeyi, vatan birliğine kastetmeyi, domuz eti yemekten sureti hınzıra dönmüş sözde önder özde dağ faresi Apo’yu mu öğrenecek ?

 

Devlet FETÖ ile mücadele ediyor, bu doğru, ancak daha kolay deşifre olan açıkça yaşasın Pkk, yaşasın Önder Apo diye sosyal medya hesaplarından, ülke meydanlarından anıran eğitimci kılıklı teröristlere göz yumuyor. OHAL kapsamında ellerinde orantısız güç varken, başkomutan Dünya’ya kürsülerden meydan okurken,bu mücadele yetersiz kalıyor.Bunu hepimiz kabul etmeliyiz ki marksist terör örgütü ile çözüm sürecinde yapılan hataya benzer bir hata yapılıyor.

 

Müslüman Türk Milleti’nin tek isteği, yüzyıllardır hüküm süren bir devletin mirasçısına yakışır bir şekilde bunlarla mücadele etmek, hak isteyenin hakkını vermek, başkaldıranın başını kesmektir. Umarız bu garip hatadan bir an önce dönülür bu terörist unsurlar yerine yıllardır atama bekleyen gönlü vatan aşkıyla yanan Van’a, Hakkari’ye, Şırnağa git denildiğinde gözünü kırpmadan giden DİNİ ve MİLLİ şuuru en üstte olan eğitimcilerimizi atanmasıdır. Kanayan yaramıza merhem olacak tek ilaç budur.

Sözlerime son verirken şu dizeleri sizlerle paylaşmak istiyorum ;

 

Bu vatan toprağın kara bağrında

Sıra dağlar gibi duranlarındır

Bir tarih boyunca

Onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir

 
Yaz Beyoğlu    (1775)

Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz
Adınız:
 
Güvenlik Kodu* 89690
 
Yorum Başlığı
Yorumunuz:

Yorumlarınız kontrol edildikten sonra onaylanacaktır.YAPILAN YORUMLARBeyoğlu'lu Yazarları Tanıyoruz
Beyoğlu'lu olup çeşitli yayın organlarında yazanları YazBeyoglu.com'da okuyucularıyla buluşturuyor, Beyoğlu'lunun kendisini tanımasını ve takip etmesini sağlıyoruz.

Ben de yazmak istiyorum
Beyoğlu veya Beyoğlu'ndaki semtinizle ilgili yazmak mı istiyorsunuz? İletişim bölümümüzden irtibata geçin.

Yayındayız
YazBeyoglu.com yayına başladı
  

YazBeyoglu.com - Kuruluş: Kasım 2014