Milliyetçi kimdir?
 
Yaz Beyoğlu 16.10.2016   - Facebook  Google  Sık Kullanılan
 
Kimileri ırkçı, kimileri gerici, kimileri faşist olarak damga vurmakta ve suçlamaktadır. Bu ithamların çoğunluğunun sahibi elbetteki sosyalist-komünist çevreden gelmektedir.
 

 

Bu soru yıllardır farklı çevreler tarafından tarif edilmekte, üstüne sayısız tartışmalar yapılmakla beraber, çeşitli makaleler yazılmıştır. Kimileri ırkçı, kimileri gerici, kimileri faşist olarak damga vurmakta ve suçlamaktadır. Bu ithamların çoğunluğunun sahibi elbetteki sosyalist-komünist çevreden gelmektedir. Küçük bir kısım da kendini muhafazakar-maneviyatçı olarak nitelendirir. Bizi en çok üzen kısım ise budur, bu yazıda yanlış bilinen gerçekleri su yüzüne çıkarmaya çalışacağız.

 

Peki bizce milliyetçi kimdir ?

 

Seyyid Ahmet Arvasi hocamızın kaleminden ;

 

“Milliyetçilik, bir milletin kendini ekonomik, kültürel, sosyal ve politik yönden güçlendirilmesi, başka millet ve gruplara sömürtmeme çabasıdır. Bu bakımdan milliyetçilik meşru bir hak ve şuurdur.”

 

Arvasi hoca bir diğer yazısında ise milliyetçiliğin İslam’a ters olmadığını şöyle kalem alıyor ;

“İslamiyet, kendi inanç ve esaslarından asla taviz verilmeksizin insanın ferdi ve içtimai gerçeklerine değer verir. Ferdin ve toplumun kendi inanç ve esaslarına ters düşmeyen değerlerini geliştirir. Milli ve mahalli değerleri örf ve adetleri, kendi prensipleri içinde nizama sokar.”

 

Şu yazı konuyu anlamak için daha önemli ;

 

“İSLAMİYET MİLLİ VARLIĞI VE DEĞERLERİ İNKAR ETMEZ, ONDA Kİ KÜFRÜ AYIKLAR, MİLLETİ YIKMADAN BİLAKİS GÜÇLENDİREREK MÜSLÜMANLAŞTIRIR. TÜRK-İSLAM ÜLKÜSÜ TÜRK MİLLETİNİ İSLAM’LA GÜÇLENDİRMEKTİR.”

 

Anlaşılacağı üzere İslam’a aykırı bir şey yoktur. Müslüman Türk Milletinin güçlü olmasını istemek, İslam ümmetinin refaha ulaşması olacağından bunu gönlümüzde taşımak bir su değildir.

 

“ Türk milliyetçiliğinin ana hedefi İslam’ı kurtarma değil, İslam’la kurtulma davasıdır. Türk İslamiyet’le o kadar kaynaştı ki Avrupa’lı yüce dinimize Türk’ün dini demeye başladı.  sonra imparatorluğumuzu yıkmak isteyenler, bu sefer yüce dinimize Arap’ın dini diyerek, güya milli hislerimizi rencide ederek bizi yüce dinimizden soğutmak istemiştir.“(S.Ahmet Arvasi)

Tabii ki buna karşın şanlı milletin evlatları Asrısaadetten sonra dinini bidatsız olarak en temiz şekilde yaşama şerefini elde etti. Tanzimattan bu yana kendilerini türkçü-milliyetçi olarak tanımlayan kesimlerde kafatasçı, biyolojik ırkçılığı benimsedi. Şunu üstüne basa basa söylemek istiyorum ki , bizim tarif ettiğimiz milliyetçilik anlayışı, ne altıokta olan Chp milliyetçiliği ne de yüce dinimize ağıza alınmayacak hakaretler eden Nihal Atsız’ın, bizim İslam gibi bir davamız yoktur diyen Türkeş’in, ne de dağlarda bebek katili Apo’ya karanfil uzatan Mao’nun ajanı Perinçeğin milliyetçilik anlamıyla eşdeğerdir.

 

Tarihin her sahnesinde bizim İslam gibi bir davamız var diyen Muhsin Yazıcıoğullarına , adını sayamadığımız Bosna’da, Kırım’da, Çeçenistan’da, Afganistan’da ve tüm esaret altında ki İslam beldelerinden çıkan liderlere, fikir adamlarına ihtiyacımız vardır. Bunun da gerçekleştirilmesi için neslimize dini ve milli değerleri aşılamak zorundayız. Müslüman Türk Milleti, İslam aleminde bir abi olarak görülmekte hatta zulüm gören gayrimüslimler bile bu milletten medet ummaktadır. Bu milletin ferdi olarak bizler de üstümüze düşen görevi yapmalıyız ki gelecekte yeniden Osmanlı medeniyeti gibi bir medeniyet, İslam ahlakıyla ahlaklanmış toplum ve ALLAH’ın hükümlerini kendine şiar edinmiş yaşamı, ölümü, hayatının her anı İSLAM için olan yöneticiler, devlet adamları içimizden çıkabilsin.

 

Selam olsun tüm nefesini İSLAM için alıp verenlere

Selam olsun adımını İSLAM için atanlara

Selam olsun tevhid sancağını taşıyan bu kutlu millete

Ve selam olsun onun uğrunda toprağa düşenlere          

 

 

 
Yaz Beyoğlu    (1606)

Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz
Adınız:
 
Güvenlik Kodu* 41255
 
Yorum Başlığı
Yorumunuz:

Yorumlarınız kontrol edildikten sonra onaylanacaktır.YAPILAN YORUMLARBeyoğlu'lu Yazarları Tanıyoruz
Beyoğlu'lu olup çeşitli yayın organlarında yazanları YazBeyoglu.com'da okuyucularıyla buluşturuyor, Beyoğlu'lunun kendisini tanımasını ve takip etmesini sağlıyoruz.

Ben de yazmak istiyorum
Beyoğlu veya Beyoğlu'ndaki semtinizle ilgili yazmak mı istiyorsunuz? İletişim bölümümüzden irtibata geçin.

Yayındayız
YazBeyoglu.com yayına başladı
  

YazBeyoglu.com - Kuruluş: Kasım 2014