Hiç Kürtlere siyaset yaptırılmıyor yalanı atmayın
 
Yaz Beyoğlu 31.10.2016   - Facebook  Google  Sık Kullanılan
 
Özellikle başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından Devlet ve Hükümet bir yandan devletin bekası bir yandan da vatandaşının güvenliği için terör örgütlerine karşı amansız mücadeleye girdi.
 

 

Türkiye’de hiçbir döneminde olmadığı kadar demokratik siyaset yollarının kapıları tüm alanlarda ardına kadar açıldı. Terör son bulsun diye atılması gereken tüm adımlar farklı muhalif kesimlere rağmen İktidar partisi olan AK Parti Hükümetleriyle cesur bir şekilde atıldı.

Kürtler adına hareket ettiğini iddia eden ancak son süreçte bunun koca bir yalan olduğu net bir şekilde anlaşılmaya başlanan terör örgütü Pkk’nın ve ona sırtını yaslayan siyasi partinin son yerel ve genel seçimlerdeki yükselişi, demokratik siyaset yollarının ne kadar geniş bir şekilde ele alındığını tüm çıplaklığıyla gösteriyor.

Doğu’nun neredeyse tüm il ve ilçelerinde yerel yönetimleri kazanan Hdp/Dbp isimli parti, genel seçimlerde de bölge insanının büyük bir desteğini alarak barajı geçmişti. Bölge halkı “Türkiyelileşeceğim dedin sana inandık ve artık elini silahtan çek” demek istedi. Ancak büyüdükçe silaha daha da çok sarıldı terör örgütü.

Seçimleri kazanmasına rağmen Doğu vilayetlerinin büyük bir çoğunluğunda “özerklik” ilan etmeye başlayan, şehirlerde mahalle aralarında çukurlar kazarak, barikatlar kurmaya başlayan terör örgütü ve siyasi uzantısı hayatı yaşanmaz hale getirdi Güneydoğu’da. Yol kesmeye, iş makinelerini yakmaya, yatırımcıların iş sahalarını kundaklamaya başlayan terör örgütü, Kürtlerin başına tek kelimeyle bela oldu.

Terör örgütünün arka bahçesi konumundaki sözde sendika ve çeşitli sivil toplum örgütleri de, Kürtlerin asimile edilmesi, terör örgütüne devşirilmesi için tüm imkânlarıyla çalıştılar. Öyle ki sözde eğitim alanında faaliyet gösteren bir sendika, terör örgütü tarafından silahla yaralanmasına bile sesini çıkaramayıp 3 maymunu oynadı.

Sonuç; Devlet ve Hükümet artık amansız bir mücadele içerisine girmeye başladı. Terör örgütlerine yardım ve yataklık eden, örgüte üye olduğu tespit edilen belediyelerin başkanlarına ve meclis üyelerine gereken yaptırımlar uygulanmaya başlandı.

Terör örgütüne sırtını dayayanların kaçınılmaz sonu olan “kayyım” atanmasının ardından kimse kalkıp ta “Kürtlere demokratik siyaset yolları kapatılıyor” edebiyatı yapmasın. Yemiyor artık.

 
Yaz Beyoğlu    (1892)

Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz
Adınız:
 
Güvenlik Kodu* 13769
 
Yorum Başlığı
Yorumunuz:

Yorumlarınız kontrol edildikten sonra onaylanacaktır.YAPILAN YORUMLARBeyoğlu'lu Yazarları Tanıyoruz
Beyoğlu'lu olup çeşitli yayın organlarında yazanları YazBeyoglu.com'da okuyucularıyla buluşturuyor, Beyoğlu'lunun kendisini tanımasını ve takip etmesini sağlıyoruz.

Ben de yazmak istiyorum
Beyoğlu veya Beyoğlu'ndaki semtinizle ilgili yazmak mı istiyorsunuz? İletişim bölümümüzden irtibata geçin.

Yayındayız
YazBeyoglu.com yayına başladı
  

YazBeyoglu.com - Kuruluş: Kasım 2014