Türkiye'nin en değerli caddesi: İstiklal
 
Yaz Beyoğlu 29.11.2014   - Facebook  Google  Sık Kullanılan
 
JLL Türkiye Perakende Pazarı Raporu'na göre İstiklal Caddesi'nde 100 metrekarelik bir mağazanın aylık kirası ortalama 24 bin Euro'ya çıktı.
 

 

JLL Türkiye Perakende Pazarı Raporu’na göre İstiklal Caddesi’nde 100 metrekarelik bir mağazanın aylık kirası ortalama 24 bin Euro’ya çıkarken, İstiklal Caddesi’ni sırasıyla Bağdat Caddesi ve Nişantaşı izledi.

KİRALARDA YÜZDE 6,7 ARTIŞ YAŞANDI

Bu yılın 3. çeyrek sonu itibarıyla İstiklal ve Bağdat caddelerinde kira bedelleri bir önceki yıla kıyasla yaklaşık yüzde 6.7 artış gösterdi. Bu iki caddede birincil kira arzında metrekare fiyat ortalaması 240 Euro oldu. Yüz metrekarelik bir mağazanın aylık kira bedeli 24 bin Euro’yu buldu.

YAYA TRAFİĞİNİN BAŞKENTİ İSTİKLAL

İstanbul'un yaya trafiğinin en fazla olduğu caddede perakendeci talebi sürekli olarak devam ediyor. Kısıtlı arz nedeniyle mevcut kiracılar devir bedeli talep ediyor. İstiklal Caddesi'nde kira bedellerinin gelecek yılda yükselmesi bekleniyor.

 

ANADOLU YAKASINDA BAĞDAT CADDESİ

Anadolu Yakası'nın en önemli merkezlerinden biri olan Bağdat Caddesi'nde pek çok kentsel dönüşüm projesi gerçekleşti. Yeni binaların perakende kullanımına uygun olması sektörün caddeye ilgisini artırıyor.

 
Yaz Beyoğlu    (3162)

Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz
Adınız:
 
Güvenlik Kodu* 22212
 
Yorum Başlığı
Yorumunuz:

Yorumlarınız kontrol edildikten sonra onaylanacaktır.YAPILAN YORUMLARBeyoğlu'lu Yazarları Tanıyoruz
Beyoğlu'lu olup çeşitli yayın organlarında yazanları YazBeyoglu.com'da okuyucularıyla buluşturuyor, Beyoğlu'lunun kendisini tanımasını ve takip etmesini sağlıyoruz.

Ben de yazmak istiyorum
Beyoğlu veya Beyoğlu'ndaki semtinizle ilgili yazmak mı istiyorsunuz? İletişim bölümümüzden irtibata geçin.

Yayındayız
YazBeyoglu.com yayına başladı
  

YazBeyoglu.com - Kuruluş: Kasım 2014