Fransa, Müslüman kurumları da korumalıdır
 
Yaz Beyoğlu 12.01.2015   - Facebook  Google  Sık Kullanılan
 
Fransa, Yahudi kurumlarını korumak için 10 bin asker görevlendirdi. Aynı şekilde diğer inanç kurumlarının ve Müslüman kurumlarının da korunması gerekiyor.
 

 

Paris’teki saldırıdan sonra Fransa İçişleri Bakanı Cazeneuve yaptığı açıklamada tüm Yahudi kuruluşlarını daha sıkı koruyacağını açıkladı. 10 bin asker önemli ve stratejik yerleki korumak için görevlendirildi. Bunun 4700’ü Yahudi okul ve sinagogları koruyacak. Bakan, Fransa’daki Yahudi okullarının yoğun korunması için 5 bin polis görevlendirildiğini, gerekirse ordunun da koruyacağını açıkladı.

Fransa’da yahudi okullarını ve ibadethanelerini korumak üzere bir koordinatör vali atandı. Fransa’nın, tüm yahudi kurumlarını daha yoğun koruma önlemlerini alması gayet makul ve olması gereken bunu anlayabiliyoruz. Fransa, Yahudi kurumlarına aldığı agüvenlik tedbirlerini Müslüman kurumlar için de almalıdır. Tüm inançlara eşit derecede yaklaşılmalı. Camilere ve Müslümanlara yönelik saldırılar dün Liberte=Özgürlük diye bağıranları ilgilendirmiyor mu yoksa? Yoksa Camiler ve Müslümanlara yönelik saldırılar TERÖR mü sayılıyor Fransa’da?

Paris’teki menfur saldırıdan sonra Fransa’da birçok şehirde camilere ve Müslümanlara yönelik 20’ye yakın saldırı gerçekleştirildi. Fransa, ülkede bulunan milyonlarca Müslümanın da hükümetidir. Her saldırıya karşı güvenlik tedbirleri alarak Müslümanları da korumalıdır.

Yüzbinlerce Müslüman dün Fransa’da birçok yerde dayanışma yürüyüşlerinde bulunarak saldırıyı kınadılar, iç barışa katkıda bulunuyorlar. Fransa, ivedilikle ülke çapında tüm Müslüman kurumlarına güvenlik tedbirlerini almaya davet ediyorum. Fransa samimi olduğunu ispatlamalı. Fransa, ülkede yerleşik milyonlarca Müslümanın ülkeye olan güvenin zedelenmesini istemiyorsa, çifte standartına acilen son verilmelidir.

Fransa, elbette yahudi kurumlarını korumalı, diğer inanç kurumlarını da korumalı! Beklentimiz, Müslümanların tüm kurumlarının da korunmasıdır.

Metin Külünk

 
Yaz Beyoğlu    (3330)

Yorumunuzu Buradan Yazabilirsiniz
Adınız:
 
Güvenlik Kodu* 63012
 
Yorum Başlığı
Yorumunuz:

Yorumlarınız kontrol edildikten sonra onaylanacaktır.YAPILAN YORUMLARBeyoğlu'lu Yazarları Tanıyoruz
Beyoğlu'lu olup çeşitli yayın organlarında yazanları YazBeyoglu.com'da okuyucularıyla buluşturuyor, Beyoğlu'lunun kendisini tanımasını ve takip etmesini sağlıyoruz.

Ben de yazmak istiyorum
Beyoğlu veya Beyoğlu'ndaki semtinizle ilgili yazmak mı istiyorsunuz? İletişim bölümümüzden irtibata geçin.

Yayındayız
YazBeyoglu.com yayına başladı
  

YazBeyoglu.com - Kuruluş: Kasım 2014